Trasa Zakopane- Harenda- Poronin

0 Comments


Do Poronina można dojechać autobusem, dorożką lub też pociągiem. Z Zakopanego ulicami Kościuszki, Chramówki i Kasprowicza udajemy się na Starą Polanę, gdzie od zachodu dochodzi ul. Nowatorska. Dalej jedziemy ul. Kasprowicza wzdłuż Zakopianki na północny wschód przez osiedle Szymony, Spyrkówkę, Bachledy. Interesującym wariantem jest piesza wycieczka przez Antałówkę.

Na Herendę z Zakopanego wiedzie szlak im. Jana Kasprowicza na północ wśród łąk i pól. Krupówkami i ul. Witkiewicza dochodzi się do podnóży Antałówki. W pobliżu można zobaczyć kościółek ks. Salwatorianów oraz muzeum Jana Kasprowicza. Znaki prowadzą w górę – stąd możemy podziwiać widok na Zakopane i Tatry.

Poronin – to popularne letnisko, które łączy Zakopane z Białym Dunajem. Przed I wojną skupiał on artystyczną bohemę, ponieważ był tańszym miejsce wypoczynkowym od Zakopanego. Znajdują się tu: dworzec PKP, poczta, sklepy, kwatery prywatne. Będąc w okolicach Poronina warto odwiedzić muzeum Lenina, które swą ekspozycją nawiązuje do okresu krakowsko-poronińskiego.

Tagi: , ,