O nas

Portal o Zakopanem i Tatrach został stworzony z myślą zarówno o turystach zaawansowanych, którzy poznają piękno Tatr jak i o tych towarzyszach, którzy swą przygodę z górami chcieliby rozpocząć właśnie teraz. Turystą może być każdy z nas, kto uwielbia górskie wędrówki; kto w każdej wolnej chwili pędzi w góry i potrafi się tym cieszyć całym sobą.

Zakopanek.pl ma służyć szerokim kręgom odbiorców, siłą rzeczy musi więc być rozwiązaniem kompromisowym, łączącym popularność z bogactwem i różnorodnością informacji turystycznej.

Portal skupia się na komentowaniu „tatrzańskich ścieżek”, ażeby wędrowiec nie tylko drogę przeszedł, ale i poszerzył swą wiedzę o zwiedzanej okolicy i napotykanych zjawiskach.

Portal zawiera wiadomości o ważniejszych szczytach, przełęczach, dolinach, jaskiniach itp., również tych, na które nie wprowadzają szlaki i tych, które znajdują się po słowackiej stronie gór. Ciekawostki i obiekty szczególnie godne uwagi-oceny są dość subiektywnie opisane z uwagi na to, że nie każda opinia jest przypuszczalnie jednakowo atrakcyjna dla turysty.

Portal zapewnia łatwy dostęp do wszelkich informacji praktycznych, który ułatwia planowanie podróży, czy wypoczynku. Zawiera adresy, telefony instytucji turystycznych udzielających informacji lub zajmujących się rezerwacją noclegów. W dziale dotyczącym gastronomii umieszczono dane na temat wybranych restauracji, kawiarni, barów, pabów. Następny dział podaje informacje o możliwościach noclegów. Turysta znajdzie tu wybrane obiekty wraz z krótką charakterystyką i kategorią cenową. Pod nagłówkiem rozrywka zamieszczono informacje na temat wszelkich form rekreacji, od tańca poprzez pływanie i jazdę konną aż po wędkowanie i loty widokowe. Zamieszczamy również informacje o ciekawych imprezach cyklicznie odbywających się w odwiedzanych miejscowościach.

Będziemy wdzięczni czytelnikom za listy z uwagami, uzupełnieniami i opiniami, które uwzględnimy przy redagowaniu portalu.

Opinie i postulaty, które Państwo chcielibyście wyrazić, proszę kierować na adres redakcji:

kontakt@pisany.pl